Вітаємо на нашому сайті!
Навігація
Авторизація
Погода
Випадкове фото
Приєднуйся
Головна » 2017 » Листопад » 10 » Тиждень української мови
20:43
Тиждень української мови

Більше фото тут

«Мова – це наша національна ознака,
у мові – наша культура, сутність нашої свідомості»
Іван Огієнко

Під таким гаслом з 6 по 10 листопада в нашій школі проходив тиждень української мови та літератури, у рамках якого відбулося багато різноманітних заходів.

У понеділок пройшла гра «Найкращий редактор», у якій взяли участь учні 8 класу. Наполегливість, ерудованість та кмітливість стали запорукою успіху команди «Ерудити».

Для учнів 5 класів проведений захоплюючий конкурс «Народ скаже, як зав’яже». Діти з ентузіазмом та азартом змагалися в різноманітних конкурсах, продемонстрували свої знання народної мудрості. Переможцем стала команда 5-Б класу «Сміливці». За дружну роботу в колективі, вигадливість, волю до перемоги команда 5-А класу «Знайки» відзначена подякою.

Семикласники підготували проект «Історія одного слова», у якому цікаво розповіли про походження слів української мови, прослідкували їх шляхи від сивої давнини до нашого часу.

Також учні були активними учасниками конкурсу-диктанту «Грамотний учень», присвяченого Дню української писемності та мови. 9 листопада на перервах відбулася фотосесія «Вишиванка – символ Батьківщини». Яскравим для учнів 5-6 класів виявився конкурс на кращого декламатора «Лунай, величне наше слово!», побудований на матеріалі віршів, фразеологізмів і загадок поета-земляка Дмитра Білоуса. Школярі з радістю поринули в багатющий світ краси та принад рідного слова.

Протягом тижня в дітей нашого навчального закладу були цікаві перерви, оскільки школярі відгадували фразеологізми за картинками, знайомилися з матеріалами рубрики «Прикрась життя українською», відвідували бібліотечну виставку «Солов’їна, барвінкова, українська рідна мова». Також учні були учасниками акцій «Знайди помилку, сфотографуй», під час якої проявили спостережливість та знання рідної мови колективи 5-А, 7-Б та 11 класів. Звіт про свої подорожі під час літніх канікул учні та вчителі школи оформили у вигляді фотоконкурсу «Мандрівки літературними місцями України».

Найактивнішими в проведенні акції «Подаруй етнопредмет у «Світлицю»» виявилися учні 8 класу. Сім’я Лотошко Анни передала майбутньому музеєві цінні старовинні речі. Родина Федько Анастасії (9 клас) подарувала предмети побуду та вишиванки.

Учні 10 та 11 класів змагалися в конкурсі «Напиши завдання грі «Соняшник»». Цікаві, оригінальні тести запропонували Чорнобук Валерія, Стукало Анастасія, Марюха Марія та Стрижак Єлизавета.

Закінчився тиждень святковою лінійкою, на якій звучало щире українське слово з вуст ведучих Гриня Олександра та Ревери Анастасії. Проникливо, душевно прочитала поезію «Говоріть» учениця 11 класу Марюха Марія. Пісня «Лише у нас на Україні» у виконання Іванченко Аліни, учениці 7-А класу, збадьорила настрій школярів. Емоційному наснаженню учнів сприяв перегляд відеоролику «Українська мова – мова української нації». На лінійці директор школи Мороз Наталія Вікторівна вручила переможцям конкурсів грамоти та побажала нових перемог.

Учителям-словесникам вдалося створити українське мовленнєве середовища, що дозволило учням реалізувати знання, отримані на уроках української мови та літератури, популяризувати українське слово, розширити творчі можливості та виявити обдарованих дітей.

Переглядів: 134 | Додав: immortal | Теги: мови, української, тиждень | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 2
avatar
1
Наші учителі-словесники - НАЙКРАЩІ! Праця вчителя української мови відрізняється від роботи вчителя іншого фаху тим, що вона впливає саме на державність, єдність нашої України. Наснаги ВАМ, творчих успіхів!
avatar
2
Щиро вдячні!
avatar